Kulowe zawory są niewątpliwie najważniejszym fragmentem aparatury tak samo gazowej, wodnej, jak również grzewczej. Zawory kulowe są niezmiernie znane i będziemy mogli się z nimi spotkać tak samo w domach prywatnych, w których aparatury nie są skomplikowane, jak i w dużych firmach. Zarówno w mieszkaniach jak również w przemyśle doskonale spełniają własne zadanie. Kran tego typu jest zdecydowanie niezmiernie łatwym w zastosowaniu przyrządem, z którym poradzi sobie każdy użytkownik. By go uruchomić powinno się wyłącznie przekręcić odpowiednią dźwignię. Taki sposób użycia wynika z niezmiernie łatwej formy samego zaworu.

Jego zasadniczym elementem jest kulka zrobiona z mosiądzu. Zrobiona jest ona z wielką dokładnością. Owa kula obłożona jest chromem. Ciekawą informacją może być to, że krany takie mogą być wykorzystywane pod wodą. Takim jednym z zasadniczych miejsc ich wykorzystywania są platformy wiertnicze, gdzie czerpie się, przy ich zastosowaniu, ropę. Bez wątpienia są to zdecydowanie inne krany niż te stosowane w domu. Posiadają one dodatkowe, specjalnie przygotowane szczeliwo. Są produkowane naturalnie na indywidualne zapotrzebowania spółek zajmujących się wydobywaniem ropy naftowej na zewnątrz ziemi.

Dzięki prawidłowej pracy tego typu zaworów będziemy mogli zmniejszyć utratę energii. W dużej mierze o ich niezawodności decydują przede wszystkim wyroby, które używane są do ich wytworzenia. Czym wyroby są lepsze, tym lepsza będzie praca zaworu a także tym mniejszą utratę energii będzie ponosił finalny kontrahent.

Autor: http://www.ql.com.pl/