Przede wszystkim należy uświadomić sobie, iż ubezpieczenie dziecka w szkole a także ubezpieczenie dziecka w przedszkolu nie jest obowiązkowe. Częstokroć rodzice nie zastanawiają się nad tym i po prostu jednocześnie z zaczęciem się roku szkolnego opłacają ubezpieczenie tego typu, z którym jest związana szkoła dziecka. Jednak jeżeli rodzic natrafi na lepszą ofertę u jakiejś innej konkurencyjnej spółki bez wątpienia może ubezpieczyć swoje własne potomstwo akurat tam. Dlatego że ta decyzja należy w pełni do opiekuna malucha.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków w szkole jest niezbędne w wypadku kiedy pociecha zamierza wybrać się na wyjazd szkolny, wówczas jest ono niezbędne. Osoby, chcące wszelkie swoje wydatki odpowiednio kontrolować mogą oczywiście swoje pociechy ubezpieczyć w prywatnej firmie ubezpieczeniowej. Lecz niestety szkoły bardzo często posiadają mało opłacalne warunki z firmami ubezpieczającymi. Stawki za jeden % uszczerbku na zdrowiu są wyjątkowo maleńkie. W gminnych obszarach opłata za ubezpieczenie za rok to jest około pięćdziesiąt pln. Gdzie w internecie u firm prywatnych będziemy mogli znaleźć znacznie niższe oferty ubezpieczeniowe na przykład za trzydzieści cztery złote. 1 % w wypadku takiej oferty to sto dwadzieścia złotych. W szkole za jeden % możemy zdobyć o wiele mniej.

Należy nie płacić ślepo za to, co każą nam w szkole, a zorientować się jak wygląda oferta danej firmy ubezpieczającej. Nie polecałbym jednakże nie kupowania takiego ubezpieczenia w ogóle. Absolutnie nie jest to wówczas żadna oszczędność a wyłącznie bezmyślność. W momencie kiedy nasze dziecko jest już nieco starsze – w porządku. Natomiast kiedy chodzi do klas jeden do sześć tego typu ubezpieczenie to sprawa obowiązkowa. Maluchy w tym wieku są na tyle ruchliwe a także nieuważne, że o wypadek nie trudno.

Zobacz więcej: ubezpieczenie dziecka w szkole