Biokominki wolnostojące są innowacyjną alternatywą dla klasycznych kominków. Paliwo dla biokomików stanowi biopaliwo – ciekłe ciało stworzone na bazie etanolu. Biokominki nie oddziałują niedobrze na naturalne środowisko. Podczas przebiegu spalania nie emitują żadengo zapachu, brak jest popiołu. Do selekcji mamy niesłychanie dużo nowoczesnych odsłon kominków ekologicznych. Biokominek może mieć w swoim mieszkaniu prawie każdy bez przymusu posiadania ciągu kominowego, zwyczajnie instalujesz i jest. Służą one za ekskluzywną dekorację własnego domu, pasują do każdego wnętrza. Kominki ekologiczne sprawdzają się tak samo wewnątrz jak i na zewnątrz (można je zamontować na tarasie). Można go wykorzystać sezonowo lub cało rocznie wszystko zależy wyłącznie od naszej fantazji. Stanowią one miejscowe źródło energii cieplnej.

 

Kominkowe wkłady, uwzględniając materiał, z jakiego są przygotowane można rozdzielić na żelazne i stalowe. Ich montaż wiąże się z bezwzględnym posiadaniem tak zwanego wylotu spalin. Wyposażone są w hartowane szkło. Nie będziemy mogli ich montować w jakimkolwiek miejscu. Można nabyć wkłady kominkowe z tzw. wodnym płaszczem, które umożliwiają ogrzanie całego lokalu mieszkalnego przy użyciu instalacji ogrzewania centralnego. Paliwem jest pellet lub drewno w zależności od typu kupionego kominka.

 

Piece wolnostojące wykonane są analogicznie jak wkłady kominowe ze stali albo żeliwa i zaopatrzone są w szkoło hartowane. Od tradycyjnych kominkowych wkładów wyróżnia je to że wykończone są cegłami szamotowymi, a paliwem na przykład może być drewno, pellet albo węgiel.

Zobacz: wkłady kominkowe